لباسکار و پوشاک تبلیغاتی کسا

تیشرت

2022-07-19

تی‌شرت (به زبان انگلیسی: t-shirt یا tee shirt) نوعی لباس است که برای پوشاندن بالاتنه به کار می‌رود. معمولاً تی‌شرت‌ها یا دکمه ندارند یا کم دارند و یقه گرد و یا یقه هفت هستند و بعضی از انها یقه دارند که به آنها پلوشرت میگویند و آستین‌های کوتاه دارند و آستین بلند و از نوع پارچه‌های نازک بوده و برای فصل گرما استفاده می‌شوند.البته برای پاییز هم نوعی تیشرت با آستین بلند و جنس پارچه ضخیم تر در حال تولید است.

تی‌شرت‌ها در اصل برای پوشش زیر (زیر لباس) استفاده می‌شدند، اما در حال حاضر اغلب به عنوان لباس و تنهایی بدون لباس‌های دیگر هم استفاده می‌شوند، البته به غیر از سینه‌بند در زنان. اغلب تی‌شرت‌ها امروزه مزین به عکس‌هایی برای تبلیغات و بیان ایده یا ترکیبی از هر دو به همراه کلمات قابل درک و هنری هستند. تی‌شرت‌ها لباس‌هایی معروف هستند که در سراسر دنیا استفاده می‌شوند. تاریخچه

لباس‌های ساده T شکل از زمان‌های قدیم بخشی از لباس‌های بشر بوده است. لباس‌هایی شبیه به تی‌شرت‌هایی که در اوایل تاریخ می‌پوشیدند، عموماً تونیک نامیده می‌شوند .

تی شرت مدرن از زیرپوش های استفاده شده در قرن 19 تکامل یافته است. ابتدا کت و شلوار یک تکه کت و شلوار به لباس های بالا و پایین جداگانه بریده شد و بالا به اندازه کافی بلند بود تا زیر کمر بند پایینی قرار گیرد. با و بدون دکمه در اواخر قرن نوزدهم توسط معدنچیان و غرفه‌داران به عنوان پوششی مناسب برای محیط‌های گرم مورد استفاده قرار گرفتند.

قدیمی‌ترین تی‌شرت به‌عنوان لباس‌های بدون دکمه، به زمانی بین جنگ اسپانیا و آمریکا در سال 1898 و سال 1904 برمی‌گردد، زمانی که شرکت لباس زیر کوپر آگهی مجله‌ای را منتشر کرد و محصول جدیدی را برای مجردان تبلیغ کرد. در عکس مردی انگار خجالت زده چشمانش را از دوربین دور می کند. او تمام دکمه های زیرپیراهنش کنده شده و لبه های آن را به هم چسبانده است. شعار «بدون سنجاق – بدون دکمه – بدون سوزن – بدون نخ»، هدف این تبلیغ مردان مجرد و بدون مهارت خیاطی بود. مزیت های تیشرت یکی از بزرگترین مزیت های تیشرت، اتو کشی آسان آن است. با صرف زمان خیلی کم میتوان آن را اتو کشی کرد و به راحتی استفاده کرد.

نگارخانه

لباسکار-تیشرت-یقه-هفت لباسکار-تیشرت-یقه-هفت لباسکار-تیشرت-یقه-هفت لباسکار-تیشرت-یقه-هفت لباسکار-تیشرت-یقه-هفت لباسکار-تیشرت-یقه-هفت لباسکار-تیشرت-یقه-هفت لباسکار-تیشرت-یقه-هفت لباسکار-تیشرت-یقه-هفت لباسکار-تیشرت-یقه-هفت لباسکار-تیشرت-یقه-هفت لباسکار-تیشرت-یقه-هفت لباسکار-تیشرت-یقه-هفت